obchod.mokry.cz (sk, pl) - internetový obchod společnosti Mokry Systems (sk, pl) s programy v elektronické podobě
reklama

Desktop Security System AreaGuard 4.0 čeština nebo slovenština

stáhnout: 8.86MB
verze: 4.0 (01.05.2010)
čeština nebo slovenština: ano
operační systém:
licence:
autor: SODATSW spol. s r.o.
počet stažení: 1778x
hodnocení:
Váš hlas: - Průměr: 4 (2 hlasy)

Komplexní řešení Desktop Security System AreaGuard je složeno ze 4 modulů, jejíchž vhodnou kombinací lze docílit maximální úrovně bezpečnosti. Systém využívá metodu on-line transparentního šifrování po souborech. Šifrovací klíče používají algoritmus AES 128 (Rijndeal), jehož hlavními výhodami jsou velká kryptografická odolnost v kombinaci s rychlostí kryptografických operací. Pomocí symetrického kryptografického klíče je možné zabezpečit data na lokálních i sdílených adresářích, v offline složkách a výměnných médiích. Jedná se o velmi bezpečný a spolehlivý způsob, který neklade na koncového uživatele žádné nároky.

Soubory jsou na disku uloženy vždy v zašifrovaném tvaru. Pří načítaní jsou data dešifrována pouze do operační paměti. Pokud se přistupuje k šifrovaným souborům na síťových discích, data se dešifrují do operační paměti až na lokální stanici. Tato unikátní koncepce zaručuje maximální bezpečnost při manipulaci s daty.

Jako freeware jsou uvolněny 2 části řešení:

Od 1. října 2007 je uvolněna nová verze freeware AreaGuard Notes off-line 4, který je zdarma pro domácí použití. Pomocí tohoto nástroje lze off-line šifrovat vybrané soubory nebo adresáře v prostředí Windows 2000, XP a Vista. Bezpečnostní šifrovací systém AreaGuard Notes off-line je součástí komplexního řešení Desktop Security System AreaGuard. AreaGuard Notes off-line je určen k off-line šifrování dat s využitím šifrovacích algoritmů 3DES, IDEA, RC4 nebo AES s délkou klíče až 128 bitů, což je považováno za bezpečné šifrování. Soubory zašifrované pomocí systému AreaGuard Notes off-line splňují všechny požadavky moderní kryptografie.

Modul AreaGuard EasyLogin patří do skupiny produktů pro bezpečné ukládání autentizačních informací (uživatelské jméno a heslo) k různým uživatelským účtům, které uživatel používá pro jeho identifikaci a autentizaci. Uložené autentizační informace je možné pomocí modulu AreaGuard EasyLogin automaticky vkládat do autentizačních dialogů různých typů. Autentizační informace jsou automaticky ukládány do datového souboru v uživatelském profilu, což umožňuje jejich přístupnost po přihlášení uživatele do operačního systému. Autentizační informace můžete kdykoli zálohovat do jiného datového souboru, který můžete zabezpečit vlastním speciálním heslem. Takovýto soubor můžete uložit na výměnný disk a kdykoli jej přenést na jiný počítač.
Modul AreaGuard EasyLogin je určen pro operační systémy MS Windows 2000/XP/Vista. Je možné jej použít samostatně.

---
SODATSW spol. s r.o.

reklama