obchod.mokry.cz (sk, pl) - internetový obchod společnosti Mokry Systems (sk, pl) s programy v elektronické podobě
reklama

EMcalc 3.6.264 čeština nebo slovenština

stáhnout: 2.86MB
verze: 3.6.264 (12.11.2007)
čeština nebo slovenština: ano
operační systém:
licence:
cena: 1130 Kč*)
autor: EMDAT
info@emdat.cz
počet stažení: 3034x
hodnocení:
Ještě nehodnoceno

EMcalc představuje výkonný softwarový kalkulátor, který je počítačovou obdobou moderních dvouřádkových kapesních kalkulátorů s mnohem komfortnějším a bohatším rozsahem funkcí. Základem je lexikální analyzátor výrazů, který vyhodnocuje výrazy zapsané jako řádek textu. EMcalc disponuje množstvím vestavěných funkcí pro obor reálných i komplexních čísel. Poskytuje funkce pro jednoduché i parametrické grafy, převody jednotek, uživatelskou databanku výrazů a programových úloh, vestavěné a volně editovatelné konstanty, vlastní proměnné. Samozřejmostí je postfixová notace zápisu čísel (např. 1k = 1.000, 1M = 1.000.000). Jako postfix lze použít i symbol % a celkový počet postfixů je nyní 17. Jako postfix funguje i označení číselné soustavy, lze tedy kombinovat zápis např. 101111b+1AFFh+1k. Jako postfix funguje i symbol %, tj. je možné napsat např. 20*19% jako výpočet 19% z celku 20. Toto je pouze malá ukázka ergonomie zápisu matematického textu, kterému EMcalc rozumí. Všechny funkce jsou k dispozici ve formě seznamu s výběrem myší a doprovodnou nápovědou.

Klíčovým prvkem programu je i velice bohatá a podrobná nápověda, včetně vysvětlení všech implementovaných funkcí. Nápověda je plně lokalizována i do němčiny. Program lze za běhu přepínat do třech jazykových mutací (CZ/ENG/DE) a další mutace je možné uživatelsky přidávat.

Dále EMcalc nabízí: možnost exportu a importu dat do/z textových souborů, jednoduchá statistika, regresní analýza, generování datových řad jedné a dvou proměnných, generování datových řad rozvojem nekonečných řad atd. Neomezená databanka výrazů a matematických formulí s možností programování. EMcalc umí řešit soustavy lineárních rovnic s neomezeným počtem neznámých, numericky integrovat, derivovat, provádět Fourierovu analýzu datové řady periodické funkce.

Jako jeden z mála kalkulátorů nabízí plnou podporu komplexních čísel, programování vlastních úloh v jazyce BASIC, plné řízení programu pomocí sekvenčních úloh vč. programového ovládání jednotlivých oken, regresní analýza, rozšířené možnosti grafů, práce s vektory čísel, multijazyčná podpora a možnost lokalizace do libovolného jazyka, ukládání historie výpočtů. Nově je integrován samostatný formulář pro výpočet lineární kvadratické a kubické rovnice a podpora samostatných funkcí cubic a quadratic. Zcela unikátní je implementace vyšších transcendentních matematických funkcí a to plně v komplexním oboru. Např. funkce alpha, beta, gamma, gammaln apod. Tyto funkce lze využít pro výpočty v elektrických obvodech s harmonickými veličinami.

Zajímavosti: výpočet dní ve zvoleném období vč. výpočtu fondu pracovní doby, výpočet DPH, převody jednotek fyzikálních veličin, databáze finančních výpočtů (úročení, úvěry), faktoriál z necelých čísel, vyšší transcendentní funkce v komplexním oboru, neurčité výrazy a výpočty s komplexním nekonečnem.

---
EMDAT

reklama