obchod.mokry.cz (sk, pl) - internetový obchod společnosti Mokry Systems (sk, pl) s programy v elektronické podobě
reklama

Tiskový manažer ORAX 2.764 čeština nebo slovenština

stáhnout: 1.21MB
verze: 2.764 (02.03.2012)
čeština nebo slovenština: ano
operační systém:
licence:
cena: 400 Kč*)
autor: ORAX, s.r.o.
info@orax.cz
počet stažení: 2083x
hodnocení:
Váš hlas: - Průměr: 4 (1 hlas)

Tiskový manažer umožňuje tisk z DOS programů na jakoukoliv tiskárnu (včetně tiskáren nepodporujících znakový režim).

Programy psané pod operačním systémem MS-DOS posílají výstup na tiskárnu vždy pouze ve znakovém režimu a programy psané pod operačním systémem Windows v grafickém režimu. U tiskáren, které podporují oba dva tiskové režimy nevzniká žádný problém. Některé tiskárny však podporují pouze tisk v grafickém režimu, a zde je nutné provést převod.

Aby bylo možno tiskový manažer použít, je nutné, aby DOSovský program, ze kterého tisknete, přesměroval svůj tisk do libovolného souboru (dále tiskového souboru), který uloží na disk. Tiskový manažer pak v pravidelných intervalech zjišťuje existenci tiskového souboru. Pokud jej nalezne, pošle jeho obsah v grafickém režimu dle nastavení programu buď do náhledu nebo přímo na tiskárnu.
Manažer lze využít i při posílání tiskových výstupů z DOSovských programů přímo na fax. Při výběru tiskárny stačí pouze vybrat zařízení Fax.

Pomocí programu Tiskový manažer je možné provést uložení tiskové sestavy do souboru PDF. Pro vytvoření souboru PDF je třeba nainstalovat program (freeware), který v systému vytvoří virtuální tiskárnu s názvem "CutePDF Writer". Při tisku na tuto virtuální tiskárnu se objeví dialogové okno pro zadání názvu výstupního PDF souboru.

Tiskový manažer umožňuje i vkládání libovolných obrázků (například loga Vaší firmy) do tiskových sestav.

Přístupové údaje pro stažení souboru:
jméno:
heslo: hj58mk12
---
ORAX, s.r.o.

reklama